Sessin Rohatsu

3-10 grudnia

Zapraszamy na sessin Rohatsu, upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z rosim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

Sessin prowadzą opat naszej wspólnoty mistrz zen Mikołaj Udżi Markiewicz i Kazik Sokuze Hołubowicz.

W tym roku Rohatsu odbywa się w Fundacji Kannon w Warszawie na ul. Wilczej 27B. Zaczynamy 3 grudnia o 19.30, kończymy 10 grudnia w sobotę rano. Z piątku na sobotę (9/10 grudnia) szczególne czterogodzinne zazen między 23:00 w piątek a 3.00 rano. Szczegółowy (choć podlegający zmianom) plan sessin znajdziecie tu.

Na miejscu nie można nocować. Natomiast Przemko i Malina zaoferowali, że mogą udzielić noclegu czterem osobom. Zainteresowanych proszę o kontakt z Fundacją lub bezpośrednio z Przemko.

Mowy

Zapraszamy na Mowy Dharmy do Fundacji lub online w środę, czwartek i piątek na 18:30.

Opłaty i zapisy

Proponujemy stawki wzorowane na cenach ango w Kącikach, tj. za podstawową stawkę dzienną przyjmujemy 108 zł.

Zniżki już nie są dostępne – były przy zapisie do końca października. W tym czasie zgłosiło się 9 osób.

Te wcześniejsze zgłoszenia są o tyle istotne, że informują nas, jak rozdzielać funkcje, dla ilu osób musimy przygotować miejsce, oraz pozwalają na dokonanie zakupów spożywczych z wyprzedzeniem.

Jeśli uczestniczycie w części praktyki, poinformujcie nas, proszę, jakie to będą terminy.

Jeśli ktoś po prostu przychodzi posiedzieć, nie musi płacić – chociaż, jak zawsze, namawiamy do wrzucenia drobnej darowizny do skrzyneczki na datki.

Online

Osoby chcące uczestniczyć online także prosimy o zapis przez formularz niżej. W odpowiedzi nań otrzymacie link zoom.

Odsłuchać mowy można przez linki na stronie poświęconej zapiskom z Rohatsu 2022.

Prosimy o zgłoszenia przez formularz poniżej i wpłaty na konto BWZ Kannon: 51 2130 0004 2001 0568 2737 0003.

Serdecznie zapraszamy. Z nadzieją, że widzimy się na sessin,

Zarząd warszawski