Charlotte Joko Beck, Zen na co dzień

online i w Fundacji

Hosi (nauczyciel) Jarosław Kaiin Chybicki prowadzi rozmowy o książkach o buddyzmie (lub powiązanych, ale niekoniecznie o buddyzmie), przeczytanych i wartych uwagi. To taka forma recenzowania – tylko nie jak kiedyś, w gazecie w dziale „Recenzje”, tylko ktoś mówi online i nawet można z tym kimś porozmawiać. Idea jest wręcz taka, żeby to była bardziej rozmowa niż wypowiedź prelegentki/prelegenta.

Spotkanie wrześniowe dotyczyć będzie książki Charlotte Joko Beck „Zen na co dzień. Miłość i praca. Przedstawiała i komentowała książkę będzie Ania, która tak zaprasza do udziału w spotkaniu:

Będę opowiadać o książce Joko Beck „Zen na co dzień. Miłość i praca”. Autorka odbyła solidny, tradycyjny trening. W swoim podejściu do praktyki łączy wysokie wymagania, jakie stawia zen, z warunkami życia dzisiejszych ludzi Zachodu (sama była samodzielną matka czworga dzieci). Pokazuje, ze praktyka nie ogranicza się do siedzenia na macie i w istocie nie jest oddzielna od życia. Uczy uwalniania umysłu poprzez wykorzystywanie do tego wszelkich okoliczności, z naszymi własnymi strapieniami włącznie. Dobrze rozumie ludzkie problemy, dlatego jeszcze zanim formalnie została nauczycielką, przed jej pokojem często oczekiwała kolejka chętnych do rozmowy.

Udział w spotkaniu nie jest płatny, ale – jak zawsze – zachęcamy do wpłacania darowizn na rzecz Fundacji Kannon (63 1870 1045 2078 1070 7546 0001), Buddyjskiej Wspólnoty Zen Kannon lub konkretnie na rzecz Kaiina.

Prosimy o zapis przez formularz.

Twoje imię

Twoje nazwisko

Twój email (koniecznie)

Twój telefon (niekoniecznie, ale będziemy mogli Cię powiadomić, jeśli coś się stanie i trzeba będzie wydarzenie odwołać)

Komentarz, pytania, wnioski, petycje, inne.

2 Replies to “Przegląd czytelniczy: Ania J. o książce Joko Beck „Zen na co dzień. Miłość i praca”