O podziałach – spotkanie międzywspólnotowe i rozmowa

Mamy taki szczególny czas: powyborczy, czyli już wiele się rozstrzygnęło, wyjaśniło, a z drugiej, zobaczymy, jak rządzący i rządzeni postąpią w tej nowej rzeczywistości. Buddyści określają to chyba mianem bardo, czas przejściowy. Figurą tych wyborów są podziały – te wielkoskalowe, ogólnonarodowe, i te międzyludzkie, może też wewnątrzludzkie. Właśnie podziałami chcemy się w Fundacji Kannon zająć i o nich mówić.

Jak pisze Jan Mieszczanek, inicjator spotkania, „chciałbym – patrząc na podziały, rosnące nie tylko w naszym społeczeństwie – zrobić coś, żeby je choćby trochę zasypać, na początek. (…) To, na czym bardziej mi zależy – to tworzenie przestrzeni, w której zarówno, powiedzmy, „postępowcy”, jak i „konserwatyści” mogliby zobaczyć siebie nawzajem i siebie samych, a nie tylko idee, które za nimi stoją.”
W rozmowie uczestniczyć będą opat Buddyjskiej Wspólnoty Zen Kannon mistrz zen Mikołaj Udżi Markiewicz, Jak Mieszczanek z Sanghi Uśmiech Buddy, Barbara Smolińska ze wspólnoty Chemin Neuf, Krzysztof Karaśkiewicz z Sanghi Kandzeon, Monika Figiel związana ze Wspólnotami Jerozolimskimi.
Spotkanie będzie transmitowane na zoomie. Osoby zainteresowane uczestnictwem online prosimy o zgłoszenie mailowe fundacja@kannon.pl.
Miejsce spotkania: Fundacja Kannon, ul. Wilcza 27B/302, Warszawa.
Czas: niedziela, 22 października, godz. 12:00.
W niedziele w Fundacji Kannon w godz. 10:00-12:00 odbywają się medytacje, na ogół 3 rundy po 30 minut według planu:
10:00 zazen (medytacja siedząca)
10:30 kinhin (medytacja chodzona; czas, żeby wejść)
10:40 zazen
11:10 kinhin (można wejść)
11:20 zazen
11:50 zakończenie (można wejść)
Wszyscy są zaproszeni. Prosimy o przyjście przed całością bloku lub pomiędzy poszczególnymi rundami.