25 czerwca
8:00-10:00
Hania i Kuba podjęli się prowadzić samu, praktykę pracy. Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące kwestii technicznych, niech kontaktuje się z Hanią. Można też pisać na adres mailowy Fundacji fundacja@kannon.pl z zaznaczeniem, że to do Hani.
Hania tak zaprasza do wspólnej praktyki:
Dla inspiracji zamieszczamy fragment tekstu o praktyce samu, który znaleźć można na stronie Upaya Zen Center:
Samu jest często wyjaśnia się prostymi stwierdzeniami w rodzaju „Oddaj się pracy.” lub „Stań się jednością ze swoją pracą.”, które są pięknymi i zwięzłymi wyrażeniami, jednak można też na tę praktykę spojrzeć głębiej. Okazją do praktykowania samu może być każdy z naszych codziennych obowiązków: zmywanie naczyń po jedzeniu, opieka nad starszym rodzicem czy spacer z psem. Jednak samo to, że wykonujemy pracę, nie oznacza, że robimy samu. Jeśli nasza praca ma być samu, niezbędne jest zaangażowanie w praktykę.
Nasze codzienne obowiązki i odpowiedzialności mogą być różne, ale praktyka samu jest zawsze praktyką relacyjną. W samu ćwiczymy urzeczywistnianie związku podmiotu i przedmiotu, a to jest związek całkowity. Elementy relacji są zawsze takie same: podmiot, przedmiot i odległość. Naszą praktyką jest rozpuszczanie dystansu i jednoczenie podmiotu i przedmiotu. Naszą praktyką jest realizacja zera.
tłum. Google i Totai