Wiosenne Sessin 2023

4-10 kwietnia

Zapraszamy na Wiosenne Sesshin.

Odosobnienie prowadzą opat naszej wspólnoty mistrz zen Mikołaj Udżi Markiewicz i Małgosia Myoju Sieradzka.

Zbliża się wiosenne sesshin, które będzie prowadzić Małgosia Myoju Sieradzka i ja. Małgosia będzie też shusso podczas ango.
Po ostatnim Rohatsu zmodyfikowaliśmy trochę plan tygodniowych odosobnień, żeby ludzie mieli więcej czasu na dojazd rano i wieczorem.
Zachęcamy do udziału w całości lub części sesshin. Zachęcam też do traktowania opłaty jako darowizny na rzecz Sanghi i utrzymania praktyki. Od początku istnienia Sanghi przyjęliśmy taki model, że Zarząd kalkuluje opłaty i wszyscy się do nich stosują lub proszą o zniżkę. Ale sytuacja finansowa członków Sanghi jest bardzo zróżnicowana, pamiętajmy więc, że można płacić więcej. W różnych grupach osoby zamożne dają czasem znaczące darowizny pozwalające na rozwój praktyki, a nie tylko bieżące utrzymanie.
gassho
Udżi

Tegoroczne wiosenne sesshin odbędzie się w czasie wielkanocnym, czyli w czasie, który w naszej kulturze rozumie się jako czas odnowy, odzyskiwania sił , wychodzenia do życia, na wzór przemian zachodzących w naturze. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z Was jest to okres świąteczny, który spędzicie z rodziną. Być może jednak uda Wam się znaleźć czas, żeby dołączyć do wspólnej praktyki online lub na żywo. Liczę też na to, że jest pośród nas taka grupa osób, która z przyjemnością spędzi ten wielkanocny tydzień na wspólnej praktyce w Ciszy. Ostatnio usłyszałam słowa, które bardzo mnie zainspirowały „W Polsce mamy bardzo dobre warunki do praktyki – nie jest aż tak dobrze, ażebyśmy zapomnieli, że innym trzeba pomóc, ale jest na tyle dobrze, że możemy się skupić na rozwoju, praktyce duchowej, na pomocy sobie i innym”.

Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, Ujiego oraz organizatorów.

Zapraszam także pytania, prośby oraz sugestie.

Małgosia Myoju

Termin: 4-10 kwietnia 2023 r.

Miejsce: Fundacja Kannon, czyli ul. Wilcza 27B lokal 302 (wejście przez furtkę po prawej stronie bramy, na domofonie wcisnąć 302; przejść przez podwórko z parkingiem, na wprost, trochę w lewo; uliczka na kolejne podwórko, skręcająca w prawo; trzecie drzwi po prawej), Warszawa

Opłaty: Ta część wymaga wyjaśnień, które – miejmy nadzieję – zostaną przeczytane. W myśl myśli Udżiego myślmy o opłatach nie jako o pieniądzach pokrywających wydatki związane z organizacją danego odosobnienia, tylko jako o zasilaniu naszej wspólnoty środkami, które służą do jej podtrzymania i rozwijania. Niech będą w naszej świadomości wyrazem szczodrości na rzecz aktywności dharmicznych – najlepszego działania na rzecz wszystkich. Sama wpłata może być formą uczestnictwa w życiu Sanghi. Dlatego nie wyznaczamy określonej stawki, tylko proponujemy, by każdy z nas ocenił swoje możliwości finansowe i płacił adekwatnie do nich. Ustalamy cenę udziału na 120 zł za dzień. Proponowaliśmy duże zniżki przy wpłacie zaliczki 150 zł i wysłaniu zgłoszenia do końca lutego:

• tenzo -70%, czyli za dzień płaci 36 zł
  • patroni -50%, czyli za dzień płacą 60 zł
  • członkowie Sanghi mający zapłacone bieżące składki -30%, czyli za dzień płacą 84 zł
  • pozostałe osoby -10%, czyli za dzień płacą 108 zł.

A teraz stawki są takie:

• udział online za całość: 108zł lub wielokrotność tej sumy
  • udział online częściowy: prosimy o ofiarę
  • udział w części dnia z posiłkiem: 50% stawki podstawowej czyli 60zł
  • udział w poszczególnych blokach bez posiłków: prosimy o ofiarę

Wpłacać prosimy na konto BWZ Kannon 51 2130 0004 2001 0568 2737 0003.

Aktualny plan dnia znajdziecie tu.

W razie potrzeby można pisać sms na numer 608 500 292.

Formularz zapisów: prosimy o zapis wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w sesshin na miejscu lub online.